KDEPAK TY PTÁČKU HNÍZDO MÁŠ?

02. 06. 2009 | † 04. 01. 2013 | kód autora: pTn

Některým mužům jen nevěra nestačí. Chtějí mnohem víc.

Žalovat nebudu, ale hlásit to musím: Někteří muži jsou přelétaví ptáčci. Přestává se jim líbit ve svých hnízdech, ohlížejí se po jiných a uhnízďují se hned v několika najednou. Nevěříte? Věřte.

Příběh první - TONDA

Nebyl to už žádný zajíc a s ženami to uměl. Manželka jezdila v jídelních vozech Českých drah, doma trávila málo času. Toníkovi přestaly stačit krátkodobé zálety. Našel si milenku, která se záhy stala jakousi jeho druhou ženou. Bydlel u ní a domů se vracel málokdy. Jen tehdy, když tam mezi pracovními cestami pobývala jeho zákonitá choť.

"Nic lepšího si nemůžu přát," řekl mi jednou. "Ale stejně mi to nestačí. Občas si musím odskočit k nějaké jiné. Nemůžu za to. Ty hormony, nebo co to je, jsou silnější než já," zdůvodnil své přelétání. Těžko říci, zda o jeho víceženství manželka věděla. Po její smrti Tondův mimomanželský vztah pokračoval. Náhradní ženu k oltáři nepřivedl, milenek se však nezbavil. Další "náhradní" domácnost si ale už nevybudoval. V té době se na něm přece jen dost podepsal věk.

Příběh druhý - MIREK

Po tomto sportovním redaktorovi ženy šílely. Bylo v něm něco, co je nenechávalo klidnými. Ženáč Mirek si nejprve moc nevybíral. Pak vsadil všechno na jednu kartu. Manželčina to nebyla. Začal žít s jistou Evou. Doma se vymlouval na časté dlouhodobější služební cesty, které ve skutečnosti končily v bytě na druhé straně města.

Na pracovních akcích se Mirek pravidelně objevoval s milenkou, kolegové to časem brali jako zcela normální. Někteří mladší ji zprvu dokonce považovali za Mirkovu manželku. O tomhle podivném životě sportovního redaktora věděli snad úplně všichni. Kromě jeho manželky. A nebo o tom možná věděla také, a smířila se s tím.

Když zemřela, její náhradnice na pohřbu nechyběla. Seděla vedle Mirka.

Příběh třetí - LUBOŠ

Bezcitný, namyšlený a arogantní. Mnozí se divili, co na něm jeho mladá příjemná žena, lékařka, vidí. Odvděčil se jí tím nejhorším možným způsobem. Když u ní zanedlouho po porodu dítěte kolegové doktoři zjistili rakovinu, trávil Luboš  spoustu času v bytě jedné ze svých spolupracovnic. Jenže mělo to jisté úskalí. I ona měla manžela.

Když jednou byli spolu po pracovní době v kanceláři v nejlepším, zazvonil telefon. Luboš svou volající manželku rychle odbyl a ani nezavěsil sluchátko. Umírající žena si tak mohla do sytosti vychutnat manželův charakter.

Po její smrti se Luboš odstěhoval. Do Prahy. Tvrdil, že ženit se už nikdy nebude, že mu to stačilo jednou.

Stačilo to i vám?


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky laska-vztahy

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.